Wycieczki w Pieniny

atrakcje pieniny

Wybierając się na wczasy w Polsce najczęściej wyjeżdżamy na Mazury, w góry bądź nad morze. Szczególnie jednak ubogacone są oczywiście polskie góry. Każdy, nie ważne czy od zawsze chodzi po górach, bądź jedzie wędrować po raz pierwszy, zdoła wyszukać miejsce do siebie. Dobrym kierunkiem będą na sto procent Pieniny.

sporty extremalne

Pieniny to góry polsko-słowackie. Posiadają kilkadziesiąt szlaków krajoznawczych, jakimi mogą przechadzać się osoby szukające przygód. Szlaki posiadają zróżnicowany poziom trudności, tak żeby w wyższym stopniu i mniej doświadczone osoby mogły wyselekcjonować ścieżki dostosowane do swoich zdolności. Niemal całkowite Pieniny są częścią Pienińskiego Parku Narodowego, a co za tym idzie znajdują się na obszarze objętym opieką.
Wymowną atrakcją Pienin bywa Dunajec. Bywa to rzeka, na jakiej urządzane bywają spływy kajakowe tego typu jak na przykład rafting dunajec. Na fragmentach o ogromnym stopniu trudności zdołają być one doznaniem niemalże ostatecznym.

ktokolwiek kto lubi adrenalinę nie może sobie odmawiać takiego wariantu przyjemności. Pozostałe sporty extremalne, które można praktykować w Pieninach to choćby wspinaczka. Bywa to wymagający sport pod kątem solidności a także brawury. Jesteśmy skazani też nieraz wykazać się przytomnością umysłu w czasie wspinaczki, jako że wszystkie nasze decyzje mogą zaważyć na bezpieczeństwie, a życiu. Jest to wyjątkowo znaczące, jeżeli wspinamy się w parach, a nie pojedyńczo. Atrakcje pieniny to jednakże przede wszystkim grzbiety górzyste. Najważniejszym szczytem są Trzy Korony, a najpiękniejszym jest Sokolica. Warto jest odwiedzać także Wązóz Homole oraz wodospad Zaskalnik. Jeżeli ciekawi nas architektura należy udać się do Zamku w Niedzicy oraz do Zamku Czorsztyńskiego. W Pieninach bywa także co robić w zimie. Jeżeli uwielbiamy podróż na nartach koniecznie powinniśmy odwiedzić Szczawnicę. Młodzi narciarze oraz małe pociechy będą mogli poszaleć w Kacwinie. Zimą także można udać się na wędrówki górzyste, a jeżeli preferujemy siedzieć w domku przy kominku, to warto wyposażyć się w grzaniec a także oscypki.