Ciekawe miejsca w Trzebnicy

Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne

Region Dolnego Śląska to miejsce, które zachwyca wiele osób. Podobnie miasto Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne, które zachęcają pięknymi widokami, lasami czy polami. To miejsce idealne na odpoczynek, zarówno samemu jak i z rodziną czy przyjaciółmi.

Winnice

Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne, to tereny, które spodobają się każdemu. Miłośnikom wina i winnic poleca się odwiedzić miejscowość Zachowcie, oddaloną o 50 kilometrów od Trzebnicy, w której znajduje się Winnica Adoria. Ta wspaniała uprawa została założona przez Amerykanina Mike Whitney. Obecnie uprawiane są tam trzy odmiany winogron: rieslinga, chardonnay oraz pinot noir.

Kolejnymi winnicami, które zasługują na uznanie, jest Miękini Winnice Jaworek, gdzie znajduje się jedna z największych winnic w Polsce. Tam oprócz produkcji trunków, znajdziemy również hotel i restauracje, a dodatkowo można zwiedzić tam winnice, winiarnie raz piwnice.

Ciekawe miejsca w Trzebnicy

Wycieczki rowerowe

Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne, słynnie z pięknych lasów, pól i parków. Niedaleko Trzebnicy, bo tylko 12 kilometrów od niej w Obornikach Śląskich znajduje się pięć pętli rowerowych, które biegną przez las. Najdłuższa trasa rowerowa -żółta „dębowa” liczy 34,6 kilometrów. Prowadzi ona przez las, obok Pałacu w Bagnie. Najłagodniejsza trasa nazwana jest edukacyjną, zieloną, wrzosową i liczy tylko 9,5 kilometra. Jest to idealna trasa dla rodzin z dziećmi. Podczas przejażdżki można wziąć udział w grze terenowej oraz podziwiać małe oczka wodne.

Trzebnica i okolice atrakcje turystyczne to idealne miejsce na weekendowy odpoczynek.

Dowiedz się więcej na https://winnicajadwiga.pl/o-winnicy!