Najciekawsze muzea w Europie

Muzeum Prado w Madrycie

Muzeum Prado w Madrycie to jedno z najbardziej znanych muzeów na świecie. Znajduje się tu ponad 8 tysięcy dzieł sztuki, w tym obrazy i rzeźby od najsłynniejszych artystów, takich jak Velázquez, Goya czy El Greco. Muzeum oferuje również liczne wystawy czasowe, które pozwalają odkrywać nowe aspekty sztuki.

Muzeum Prado jest otwarte codziennie od godziny 10:00 do 20:00 (18:00 w niedziele). Wstęp jest bezpłatny dla osób poniżej 18 roku życia oraz dla studentów z ważnym legitymacją studencką. Dla pozostałych osób bilet kosztuje 15 euro.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Berlinie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Berlinie to miejsce, gdzie można podziwiać szeroki zakres dzieł sztuki od XIX wieku do dnia dzisiejszego. Muzeum oferuje liczne ekspozycje stałe i czasowe, a także warsztaty i spotkania z artystami.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej jest otwarte codziennie od godziny 10:00 do 18:00 (20:00 we wtorki). Bilet normalny kosztuje 14 euro, a ulgowy 7 euro. Osoby poniżej 16 roku życia mają bezpłatny wstęp.

Muzeum Watykańskie

Muzeum Watykańskie to jeden z największych skarbów Europy. Znajduje się tu ponad 70 tysięcy eksponatów, w tym obrazy, rzeźby i inne przedmioty sakralne. Muzeum oferuje również liczne wystawy czasowe dotyczące historii Watykanu i Kościoła Katolickiego.

Muzeum Watykańskie jest otwarte codziennie od godziny 9:00 do 18:00 (16:00 we wtorki). Bilet normalny kosztuje 17 euro, a ulgowy 8 euro. Osoby poniżej 19 roku życia mają bezpłatny wstęp.