Miejscowość do spędzenia ferii nad Morzem Bałtyckim.

Podróż do Świnoujścia to ciekawy pomysł spędzenia czasu w takim uzdrowiskowym kurorcie, jaki jest najdalej oddalonym miejscem naszego kraju na północny zachód. Poprzez zatokę Świnę jednoczy się z Morzem Bałtyckim, plaże są w tym miejscu niezwykle porządne, a oferta wypoczynkowa i noclegowa niezwykle rozwinięta.

piasek

Wszelki urlop Świnoujście poleca spędzić nie tylko odpoczywając na plaży, ale także korzystając z licznych atrakcji tego typu miejscowości. Na początku powinniśmy wyłonić godziwą dla siebie bazę noclegową, pośród znacznej ilości hoteli atrakcyjnym miejscem z pełnym wyżywieniem może być Hotel Świnoujście Hilton, z nadzwyczaj estetycznie zaopatrzonymi pokojami, darmowym parkingiem, niedaleko hipermarketów i kolejki nadmorskiej. Z tegoż hotelu droga na plażę także nie jest nazbyt długa. Rzecz jasna na liście 10 najlepszych hoteli w Świnoujściu występują także i inne propozycje, z jakich możemy skorzystać, a jeżeli nie interesuje nas hotel to innymi propozycjami są miejsca w pensjonatach czy domach kuracyjnych. W szczycie sezonu letniego z trudem bywa znaleźć porządne miejsce na nocleg, albowiem do Świnoujścia przybywają turyści nie tylko z naszego państwa ale i z zagranicy.
Najznamienitszą ciekawostką Świnoujścia a także jego atrakcją jest zjawisko, iż miasto znajduje się na trzech wyspach: Uznam, Wolin i Karsibór. Wyspy są ze sobą połączone za pomocą transportu wodnego, za sprawą kursujących pomiędzy nimi statkami, wyspy są niezmiernie atrakcyjne i warte zwiedzenia.

hotel świnoujście

Słabo znana wysepka Karsibór, jest niezwykle ładnym miejscem, istnieje w tamtym miejscu opcja wypożyczenia żaglówek lub rowerka wodnego i z łatwością da się spędzić w tym miejscu aktywnie urlop, wędrując pomiędzy 44 mniejszymi wyspami po kanałach Świnoujścia. Niesłychana przyroda sprawi, że Świnoujście wypoczynek nasz zamieni w rajski pobyt w tym wspaniałym miejscu. Oprócz tegoż popularne wyspy Wolin i Uznam także przyciągają podróżników swoimi ciekawostkami.
Wybierając się na helleńskie lub hiszpańskie wyspy, nie wiemy, iż mamy także własne rodzime wyspy na Bałtyku. Proponowane tam popularne sporty wodne w niczym nie odbiegają od propozycji zagranicznych.

Źródło: google.pl