Mazury – miejsce idealne na wakacjeMazury to niezmiernie nietuzinkowy i atrakcyjny kierunek letnich, urlopowych wojaży. Ten region strefa polski, zasobny w liczne jeziora i lasy, oferuje wędrowcom mnóstwo atrakcji.
Czy jest coś przyjemniejszego, aniżeli poranna eskapada do lasu, z której wrócić można z koszem całym grzybów? Lub wypłynięcie na jezioro, by cieszyć się spokojem i urokiem mazurskich jezior? O ile na grzyby zdołamy wybrać się na piechotę, bicyklem czy samochodem, to wycieczka wodna przysparza nam szczyptę więcej problemów. Głównym z nich będzie czarter jachtu. Mazury posiadają mnóstwo czarujących miejsc, gdzie można wyczarterować osobisty wodny środek lokomocji. Jedną z takich miejscowości jest Giżycko, jakie jest zwane żeglarską stolicą polski. Giżycko znajduje się w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich nad jeziorem Niegocin ( trzecim co do wielkości w KWJM). Nad tym malowniczym akwenem co roku odbywa się dużo ciekawych imprez i spotkań.
Jedną z takich imprez jest pokaz akrobacji aeronautycznych. Można pokusić się o twierdzenie, iż akrobacje lotnicze nad jeziorem to rewelacja co bynajmniej na skalę europejską.


wynajem łodzi mazuryŚwietnym pomysłem jest wyczarterowanie jachtu i oglądanie pokazów powietrznych wprost z tafli jeziora Niegocin. W pokazach występują znani akrobaci z całej Polski, a nawet całego świata. Przewodzącym imprezę jest znany z teleturnieju „Jeden z dziesięciu” Tadeusz Sznuk, pasjonat lotnictwa.
Innymi miejscowościami wartymi uwagi są na przykład równie malownicze Mikołajki ze znakomitym hotelem czy Mrągowo znane między innymi z festiwalu muzyki country.
Jak widzisz, Mazury to idealny pomysł na wczasy, czy nawet weekendowy wypad. Jeżeli potrzebujesz odprężyć się i zrelaksować się, za jednym zamachem spędzając czas aktywnie, nie zastanawiaj się długo. Bogactwo imprez, festiwali i rozmaitych targów nie zezwoli ci się nudzić, a dobrodziejstwa natury zapewnią ci spokojny i rzetelny odpoczynek.