Bus z Polski do Niemiec

Bus z Polski do Niemiec

Czy wiesz, że daleka podróż może przebiec w niewiarygodnie szybki, komfortowy i tani sposób? Możesz się o tym przekonać sam, wybierając nasz bus z Polski do Niemiec, w którym będziesz mógł najlepiej doświadczyć, jak wygląda podróż na najwyższym poziomie.

O czym warto pamiętać podczas podróży?

Wybierając bus z Polski do Niemiec, warto wziąć pod uwagę to, jakie dokumenty należy ze sobą posiadać. Dzięki temu, że oba kraje należą do członków Unii Europejskiej, do przekroczenia granicy wystarczy nam sam dowód osobisty.
Jeśli planujemy jednak przebywać na terenie Niemiec więcej niż 3 miesiące, zadbać należy dodatkowo o odpowiednie dokumenty, możliwe do uzyskania w tamtejszych urzędach. Maksymalnie 7 dni lub 14 dni od przyjazdu wykorzystującego bus z Polski do Niemiec, obowiązuje nas wypełnienie specjalnego meldunku. Ramy czasowe określane są przez poszczególne rejony kraju, do którego przybyliśmy.

Bus z Polski do Niemiec

Co możemy przewieźć przez granicę?

Bus z Polski do Niemiec wymaga przejazdu przez granicę, gdzie należy spodziewać się kontroli bagażu. Warto więc pamiętać o kilku zasadach, które mogą okazać się przydatne w momencie, gdy bus z Polski do Niemiec przejeżdża przez przejście graniczne.
Przewóz zwierzaka możliwy jest tylko wtedy, gdy posiada ono paszport z danymi określającymi chip zwierzęcia, wydany wcześniej przez weterynarza. Obowiązek ten dotyczy właścicieli psów, kotów i fretek. Jeśli chodzi o transportowanie produktów alkoholowych i podobnych, wedle obowiązujących aktualnie norm prawnych, przez granicę Niemiec możemy przewieźć maksymalnie:

  • 90 litrów wina,
  • 110 litrów piwa,
  • 10 litrów spirytusu i 20 litrów wyrobów spirytusowych,
  • 800 papierosów.

Limit bagażu z jedzeniem nie posiada ograniczeń, pod warunkiem, że będzie przeznaczony wyłącznie do użytku własnego. Takie zasady obowiązują nas niezależnie od środka transportu: czy wybierzemy bus z Polski do Niemiec, czy też przez granicę przejedziemy inaczej. Jedno jest jednak pewnie – jeśli zdecydujemy się na bus z Polski do Niemiec, czeka nas najwyższy stopień komfortu i najwyższa jakość.

Dowiedz się więcej na: https://kormoranbus.pl/busy-do-niemiec/