Wszystko co chciałbyś wiedzieć o zasiłku rodzinnym z Norwegii.

Polacy na emigracji

W dzisiejszych czasach w polskiej polityce często mówi się o zmniejszeniu się bezrobocia. Być może jedną z przyczyn tego rzekomego spadku bezrobocia jest wyjazd bardzo dużej ilości Polaków za granicę.

Jednym z najczęściej odwiedzanych państw w celu zarobkowym przez Polaków jest Norwegia. Innymi także często osiedlanymi przez Polaków w celu zarobkowym państwami są Niemcy, Holandia, Belgia, Anglia, Szwajcaria. Jednak Norwegia w tym zestawieniu przedstawia się najlepiej pod względem zarobkowym.

zasiłek rodzinny z norwegii

Zasiłek rodzinny z Norwegii dla Polaków – ile wynosi i komu przysługuje?

Polacy nie dość, że mogą liczyć na wysokie płace w Norwegii to często korzystają z profitów jakie dostają od tamtego państwa na rodzinę. zasiłek rodzinny z Norwegii jest o wiele wyższy niż z Polski. Dlatego Polacy tak często rezygnują z polskiego zasiłku rodzinnego na rzecz zasiłku z Norwegii. Taki zasiłek rodzinny przysługuje każdemu dziecku w danej rodzinie, które nie ukończyło osiemnastu lat. Na dzień dzisiejszy w przeliczeniu na złotówki zasiłek rodzinny na dziecko wynosi niecałe pięćset złotych. To dosyć sporo, jeżeli porównamy bardzo niskie zasiłki polskie ale rząd polski oferuje polskim rodzinom. Drugim warunkiem do uzyskania tego świadczenia jest udokumentowania pracowania na umowę o pracę a także zameldowanie dziecka. Dużym plusem Norweskiego zasiłku rodzinnego jest to, że rodzice dziecka mogą ubiegać się o uzyskanie tego zasiłku nawet do trzech lat wstecz. To są duże kwoty dla rodzin, które nie są bardzo bogate, ponieważ takimi dosyć dużymi kwotami rodziny mogą załatać sobie dziury w budżecie domowym lub po prostu podnieść standard życia całej rodziny.

Na co warto przeznaczyć zasiłek?

Warto takie kwoty przeznaczać na rozwój dziecka lub na jego przyszłość, ponieważ z reguły po to są one skierowane. Takie dobrze ulokowane pieniądze na pewno kiedyś zwrócą się z nawiązką, ponieważ inwestycja w rozwój dziecka czy człowieka jest dobrą inwestycją, która będzie się opłaca i pokaże swoje pozytywne owoce już w niedalekiej przyszłości. Takie dziecko będzie miało lepszy start w życiu i na początku swojego dorosłego życia.