Trend na chusty do noszenia dziecka

Rodzice zastanawiają się jakim sposobem zdołają bezpiecznie i wygodnie dla dziecka przenieść je z jednego miejsca do drugiego. Lennylamb nadciąga z odsieczą proponując różne chusty do noszenia dziecka, czy innego rodzaju wspomagające sprzęty. Od kilku wieków małe dzieci dźwigało się w chustach. Te sprzed 100 lat były proste, użytkowane na co dzień, za to te sprzedawane współcześnie są specjalne dla dzieci. Produkuje się je z wypróbowanych materiałów, zwykle hipoalergicznych oraz posiadających wszelkie certyfikaty prawiące o tym, że będą bezpieczne dla dzieciaków.

nosidełko dla dziecka

Nasi dziadkowie, w wieku niemowlęcym, byli wieszani w takich chustach na uboczu, w chwili kiedy ich rodziciele szli w pole. Nie było wakacji ani urlopów od żniw. Jak nadciągał czas zbierania zboża, orania, czy wykopywania kartofli, istotna była każda para rąk która może wspomóc, ponieważ stopień zmechanizowania rolnictwa był nieporównywalnie niższy niż jest obecnie. To oczywiście z tamtych okresów przyszła moda na noszenie dziecka w chustach, gdyż będzie to sposób niezawodny, który nie wymaga wymyślnego sprzętu, oraz – co najważniejsze – niesamowicie wygodny dla malucha. Nie wywołuje opuchlizny, lub odcisków na wrażliwej, dziecięcej skórze.

nosidełko dla dziecka

Nosidełko dla dziecka ma również dużo plusów, ale dla wielu rodziców będzie drugoplanowym priorytetem, ponieważ ich potomek nie chce być przenoszone w plastiku z taką samą ochotą, jak w zwykłej bawełnianej chuście. Od wielu lat przetacza się dyskusja czy chusty będą bezpieczne dla naszych miluśińskich, bo jednakże będą w stanie się rozerwać, bądź w inny sposób ulec zniszczeniu. Producenci uświadamiają, iż nie powinniśmy mieć obaw, tyczącej się wytrzymałości ich artykułów, jeśli tylko są wykorzystywane stosownie z ich przeznaczeniem. Przykładowo nie da się wykorzystywać chusty do noszenia dziecka, jako chusty w której sporządza się biały ser, albowiem sploty chusty mogą ulec zniszczeniu pod wpływem sfermentowanego mleka.