Sposób na wydłużenie życia

Pomimo tego, że rozciągłość ludzkiego życia uległa przedłużeniu, rozpoczyna nas nękać coraz to więcej nowiutkich zachorowań, schorzeń czy najróżniejszych dolegliwości związanych ze zdrowiem. Zakładane jest więc coraz większa ilość różnorodnych placówek leczniczych, wypełnionych za pomocą specjalnych sprzętów i nowoczesnych specyfików. Może nawet żyjemy do późnej starości, ale naszym kamratem zaczęła być słabość.

hiperbaria

Leczenie tlenem

W ostatnim czasie rozpoczęto używać do kurowania tlen, a służyć ma do tego komora tlenowa. W jej obrębie panuje nader wysokie ciśnienie aniżeli normalnie, a pacjenci będąc w tej machinie, nakładają specjalne maski i wdychają tlen. Ta maszyna hiperbaryczna będzie korzystna dla pacjentów, których zranienia ciężko się goją, cierpią na obszerne oparzenia bądź też długotrwałe bóle kości. Terapia hiperbaryczna bywa fenomenem, polegającym na uszkodzeniu struktury płuc i ośrodka układu nerwowego. Dochodzi do tego w rezultacie działania sfery tlenowej o naporze parukrotnie większych niż przeciętnie.

komora hiperbaryczna

Obecność w naszym kraju

W Polsce hiperbaria również zaczyna być obecnie obecna i da się posłużyć się kuracją w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Pechowo, na chwilę obecną nie można dokonać procedury na własną rękę, to znaczy odpłatnie.

Skończony proceder zachodzi bez czczych kłopotów. Chorego ubiera się w szczególny kombinezon dogłębnie hermetyczny, tak aby nie zdołał czasem wziąć ze sobą jakiś specjalnych przedmiotów. Komora ciśnieniowa nie powoduje toteż dodatkowych dokuczliwych lub niemiłych dolegliwości. Kuracjusz dostaje nawet wodę do picia a także magazyn do przeczytania. Można jeszcze czerpać radość ze słuchania ulubionej muzyki. Do komory zaczyna być wpychane skompresowane powietrze, jakie kuracjusz wdycha przez kombinezon. Komora ciśnieniowa napełniona będzie czystym tlenem a czynnością jaką realizuje pacjent powinno być inhalowanie go. Różnica jest taka, iż zawartość tego gazu jest 15 razy większa, aniżeli tego, który wdychamy na co dzień.