Skanowanie 3d – nowe technologie

Skanowanie 3d


skanowanie 3d

to absolutnie nowoczesna technologia, która pozwala na nowe możliwości. Skanowanie 3d łódź polega na uzyskaniu informacji o kształcie i pełnej geometrii obiektu. Następnie celem jest uzyskanie jego dokładnej, wirtualnej i cyfrowej kopii.
Proces skanowania nie jest skomplikowany. W wyniku procesu takiego jak skanowanie 3d łódź uzyskuje się tak zwaną chmurę punktów. Zgodnie z zasadami trygonometrii są one opisane za pomocą trzech współrzędnych: X,Y,Z.Dodatkowo skaner 3d zapisuje informacje dotyczące koloru wybranego z palety barw zapisanej w standardzie RGB.
Punkty łączone są następnie za pomocą procesu triangulacji w siatkę trójkątów.

Skanowanie 3d łódź


jest łatwe i nieskomplikowane. Posiadając gotową siatkę trójkątów obiektu można bez trudu wytworzyć jego kopię za pomocą drukarek 3D. Oczywiście możliwy jest również proces odwrotny: na podstawie siatki trójkątów modeluje się trójwymiarowy model CAD, który może być następnie odpowiednio przemodelowany, modyfikowany w określonym środowisku do modelowania 3D CA. W razie potrzeby można oczywiście uzyskać dokumentację płaską czyli tradycyjna takiego modelu.
Najczęściej najbardziej pożądany jest model bryłowy czyli typowy model 3d. Zdarza się jednak również, że modele mogą być powierzchniowe. Najczęściej zdarza się to wtedy kiedy modele nie tworzą zamkniętej całości.

Skanowanie 3d łódź


oznacza, że jesteśmy w stanie dostarczyć modele 3d we wszystkich we wszystkich popularnych formatach takich jak na przykład: IGES, STEP czy Parasolid.
Siatki trójkątów mogą być zapisane jako pliki STL, OBJ i VRML.
Chmury punktów mogą być dostarczone jako pliki w formatach PLY, TXT, OBJ. Co ciekawe w technologii 3d można skanować naprawdę bardzo małe przedmioty takie jak na przykład monety, ale również bardzo duże obiekty takie jak na przykład hala magazynowa, helikopter czy samochód ciężarowy. Nie m praktycznie żadnych ograniczeń. Właściwie jedynym ograniczeniem może być wyobraźnia klientów. Trzeba pamiętać, że technologia 3d stale się rozwija i warto śledzić na bieżąco nowe trendy.