Schludne felgi to podstawa w zadbanym aucie

Jeśli posiadasz auto i troszczysz się o jego prezencję, to na pewno zdajesz sobie sprawę, iż istotną rzeczą dla porządnego oblicza twego pojazdu są wypielęgnowane felgi. Nalot, jaki jest widoczny się na tego rodzaju ozdobie kół auta, nie sprawia wrażenia łatwego do odmycia – tworzy się on bowiem podczas zatrzymywania, kiedy rozżarzone opiłki biorące się z klocków hamulcowych przyczepiają się do felg.

Po prawdzie – mimo tego, co może przychodzić do głowy – to owe opiłki zasadniczo są odpowiedzialne za zabrudzenia felg, w stanowczo większym stopniu aniżeli zwyczajny brud drogowy. Wbrew pozorom aczkolwiek, pozbycie się takich zanieczyszczeń nie jest wcale tak bardzo przykre jak się zdaje, a może także okazać się zgoła banalne. Istotne jest tylko, ażeby robić to okresowo – jeżeli nie przypominamy sobie o tym zbyt rzadko i mamy na uwadze schludność felg regularnie, to każde następujące czyszczenie staje się coraz to łatwiejszą czynnością.

A jak wyłowić odpowiedni preparat do czyszczenia felg? Gros tego rodzaju specyfików na pierwszy rzut oka prezentuje się podobnie – są one zapakowane w butelki, które mają spryskiwacz. Przeróżne środki obecne na polskim rynku posiadają niemniej jednak różnorodne właściwości i nim wybierzesz jeden z nich, wskazane jest przeczytać sugestie znawców, z którymi możesz zaznajomić się podczas czytania gazet motoryzacyjnych. Powinno się również pamiętać o pewnych regułach, do jakich powinno się stosować w czasie samego procesu mycia. Jedną z tego rodzaju reguł jest chociażby to, że proces mycia powinien być dokonywany na felgach chłodnych – praca na felgach gorących jest kategorycznie odradzana przez ekspertów. Nie należy też dobijać się, kiedy pewne fragmenty felgi, także po pucowaniu, pozostają nieczyste. Znaczy to, że zapewne są one z trudem dostępne oraz trzeba wobec tego zastosować w nim preparat z wykorzystaniem adekwatnego pędzla. Również krótkie polerowanie jest w stanie przynieść wtenczas fantastyczne wyniki.

Wpis powstał przy współpracy z DetailStore