Parę nowinek na temat zabawek zdalnie sterowanych.

Modele RC, zawsze wzbudzały duże zaciekawienie, w podobny sposób dzieci jako i dorosłych. Współcześnie sprzedawcy proponują znaczną alternatywę artykułów tego typu, a poniektóre warianty, np. traktor zdalnie sterowany, są starannymi odwzorowaniami rzeczywistych pojazdów.

Oczywiście nie każde zabawki są komponowane tak precyzyjnie, ale znacząca ilość fabrykantów ma w ofercie takie miniatury. Zabawka pasuje też dla starszych dzieci, jest kierowana za pośrednictwem pilota. Zapewnia jazdę w każdą stronę, w trakcie ruszania się ma aktywowane frontowe i tylne światła. Traktorek ma nawet delikatne, bieżnikowane koła i składane lusterka. Zabawki tego typu nie są tanie, cena wynosi nawet ponad 200 zł, ale doskonale sprawdzą się jako urodzinowy, czy bożonarodzeniowy podarunek.

Duża ilość dzieci i pełnoletnich fascynuje się modelarstwem RC. To jedna z sfer modelarstwa, w której pojazd jest sterowany na dystans za pośrednictwem fal elektromagnetycznych. Teraz głębokim przebojem są drony. Rynek oferuje duży dobór części do dronów RC, zarówno dla osób początkujących, lub też dla obeznanych z tematem pilotów. Przygodę z modelarstwem najbezpieczniej zapoczątkować od konstruowania skromnych modeli, można także zakupić od razu złożonego wirnikowca.

części do dronów rc

Wysokim zaintrygowaniem cieszą się również motorówki spalinowe i elektryczne i modele żaglówek RC. Profesjonalne składy proponują nieco odmian motorów do żaglówek, dużo części wymiennych, a także gotowe modele. Na rzecz początkujących, specjaliści zalecają łodzie z napędem szczotkowym. Są proste do sterowania i nie uzyskują znaczących szybkości.

Znaczącym zainteresowaniem cieszą się również modele żaglówek do samodzielnego montowania. Są one skonstruowane przez znanych producentów z pomocą najlepszej próby artykułów. Koszt tego typu łodzi to widełki od 150 do nawet dwóch tysięcy.
Modelarstwo to zainteresowanie osób z pasją i uwielbiających bycie na łonie natury.