Parę informacji w kwestii borówek amerykańskich

Owoce już niegdyś ceniono, jako wspaniałe źródło witamin, mikro oraz makroelementów. Swoją popularność zawdzięczają także łatwym sposobom przechowywania oraz przyrządzania.
Doskonałym przykładem jest znana od dawna borówka amerykańska, nieraz zwana także borówką wysoką. Krzew owocowy z rodzaju wrzosowatych, dorastający do dwóch metrów wysokości, odporny na chłody a także co istotne – ulegający chorobom i szkodnikom, dzięki czemu, nie potrzebujący oprysków.

borówka amerykańska odmiany

Wyhodowano mnóstwo odmian borówki amerykańskiej.

Dokonując próby choćby skrótowego podziału, powinniśmy wyszczególnić odmiany grupując je pod względem: zapotrzebowań glebowych, długości pędów, czasu owocowania, wielkości owoców, plenności bądź trudności hodowli.
Każdy z hodowców, ogrodników, działkowców, jak również miłośnicy uprawy roślin na tarasie (albowiem i tak można uprawiać niektóre odmiany borówki wysokiej), odnajdą a także dostosują do własnych predyspozycji któryś z podgatunków.
Wybór jest wielki.

Borówka amerykańska odmiany:

Biloxi – wczesny podgatunek o niebywale smacznych owocach,
Bluecrop – uważana za najbardziej wartościową oraz często zasadzoną na Ziemi,
Bluegold, Brygitta, Bonus – ten podgatunek ma największe owoce,
Darrow – bardzo urodzajna odmiana.
Duke, Chandler – ta z kolei długo plonuje oraz jest całkowicie mrozoodpornym podgatunkiem.

Następnie:

Herbert – jest jedną z najpyszniejszych,
Elliott Eliot – plonuje późno, dając nam wyśmienite, pełnowartościowe plony.
Nelson, Spartan, Patriot to kolejne z podgatunków tej doskonałej rośliny.

Nie da się, w tak zwięzłej notatce wymienić wszystkich podgatunków, a tym bardziej zaprezentować szczególne aspekty każdego z nich.

Borówka amerykańska doczekała się wielu odmian, jakie wspaniale dopasowują krzew do naszych oczekiwań. Czynią tą roślinę nie dość, iż atrakcyjną, to także z uwagi na łatwość hodowli, wyczekiwaną w naszych ogrodach.

Uwydatnienia wart jest fakt, iż obojętnie na hodowana odmianę, owoce tej rośliny ozdabiać mogą wiele stołów a także zadowolić najbardziej nawet wymagające podniebienie.