Olejek do masażu – z jakiego powodu warto używać?

Zapachy oddziałują na nasz umysł oraz ciało, stosowane są już od czasów starożytnych. Zbawienne oddziaływanie mieszanek zapachowych i olejków eterycznych jest cenione od dawna przez ludzi ceniących naturę i jej dary.

olejki

Olejki eteryczne to bardzo stężone wyciągi z różnych roślin, nadzwyczaj cenne za sprawą swoich aromatów oraz szerokiemu używaniu w uzdrawianiu rozmaitego rodzaju schorzeń. Aromaterapia ma swoje korzenie w czasach starożytności, używali jej już Egipcjanie kilka tysięcy lat temu. Olejki eteryczne damy radę używać w najrozmaitszy sposób przez rozpylanie lub podgrzewanie, W trakcie masażu z wykorzystaniem olejków eterycznych, paląc świece zapachowe, wlewając do wanny podczas kąpieli, robiąc inhalacje czy też kompresy. Olejki eteryczne stosowane są w szerokim zakresie w kosmetykach, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach kosmetycznych.

Należy koniecznie odróżnić olejki eteryczne od mieszanek zapachowych, te drugie nie są czystymi wyciągami więc posiadają stanowczo słabsze zdolności lecznicze. aromaterapia stosuju olejki eteryczne pojedynczo, jest ich około trzystu, sprawdzają się także w przeróżnych mieszankach.

Masaż zrealizowany z pomocą olejków eterycznych da radę spełniać przeróżne funkcje: pobudzającą, wzmacniającą czy relaksującą. Olejek do masażu to olej bazowy z dodatkiem wyselekcjonowanego olejku eterycznego, jaki wspomoże w pielęgnacji masowanego ciała i odświeży umysł. W jaki sposób przygotować taki olej? Około 50 ml oleju bazowego wlewamy do miseczki, dodajemy do niego w przybliżeniu 15-20 kropli olejku eterycznego, a w następnej kolejności mieszamy. Olej należy przechować w ciemnej porządnie zamkniętej buteleczce, a zanim go użyjemy wypada nim dobrze wstrząsnąć. Przed masażem rozgrzewamy olej w dłoniach, aby podnieść jego temperaturę do temperatury ciała.

olejki

Które olejki eteryczne zdołamy użyć do masażu? Skorzystajmy z olejku z drzewa cedrowego, który wzmacnia oraz regeneruje organizm, oraz działa tonizująco i odkażająco. Drzewo sandałowe wygładza skórę, wycisza i relaksuje. Geranium działa przeciwdepresyjne, pozytywnie oddziałuje na obieg krwi, zapewnia ulgę zmęczonym nogom. Jaśmin jest afrodyzjakiem, poprawia stan ducha i rozluźnia mięśnie. Podsumowując bogactwo Matki Natury jest rozległe, a i tak wyliczyliśmy jedynie parę z dobroczynnych olejków eterycznych.