Które cechy posiada beton?

Beton bywa bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych tworzyw budowlanych. Nie możemy sobie wyobrazić bez niego budowy – poważnie zwiększa on wytrzymałość konstrukcji, dzięki czemu coraz mniej w dzisiejszych czasach mówi się o zasypanych lokalach lub blokach.

cięcie i wiercenie w betonie

Z czego składa się beton? Będzie ten mieszanką wapna, kruszywa oraz H2O. Rolę kruszywa może pełnić żwir, piasek lub kamienie. Jak widzimy skład będzie naprawdę banalny, stąd koszty wytworzenia betonu stają się wyjątkowo malutkie.
Mimo własnego prostego składu, beton posiada parę wartościowych cech, które zadecydowały o jego potężnej popularności. Przed zastygnięciem bywa tenłatwy w obróbce, a po odparowaniu tworzy nieprzemakalną, sztywna powłokę. Prostota w obróbce będzie często stosowana w trakcie robót budowlanych. Na czym zatem bazuje się proces obrabiania betonu ?

Istnieje kilka możliwości, przez które beton może być wykorzystywany poprzez nas w przeróżny sposób.
1. Przecinanie

Wycinanie betonu bazuje się na zdobywaniu jego należytych form. Zawszemusi się dziać przy pomocy przeznaczonych do powyższego narzędzi. Zastygły beton robi się naprawdę twardy, przez co do jego przecięcia musi użyć się bardzo wytrzymałych materiałów.
Najlepszym rozwiązaniem będzie linia diamentowa. Wycinanie z jej pomocą będzie łatwe oraz błyskawiczne, nie żąda od nas wielkiego wysiłku. Wprawdzie są też różne sprzęty, jednak ze względu na twardość betonu , szybko by się zużyły.

2. Wiercenie otworów

Odwierty w betonie można wykonać wyłącznie za pomocą profesjonalnego wyposażenia. Ich celem stało się przeważnie wycinanie otworów w betonie. Do takiego zamysłu wyręcza się zwykle narzędziami z diamentowym ostrzem, tak zwana technika diamentowa. Może być ona wykorzystana do przewiercania w czasie budowy budynków, mostów, wiaduktów, a także do instalacji wentylacyjnych, wodnych i grzewczych.

więcej
cięcie i wiercenie w betonie