Jaki fitness dla kobiet wybrać?

Jaki fitness dla kobiet wybrać?

Brak ruchu i siedzący tryb życia są bardzo niebezpieczne. Oprócz otyłości prowadzą do niebezpiecznych chorób m.in. cukrzycy, zawału, udaru mózgu czy choroby niedokrwiennej serca. Jeśli nie zapewnimy naszym mięśniom odpowiedniej dawki ruchu może to doprowadzić do bólów kręgosłupa i osłabiania kości co niesie za sobą zwiększone ryzyko złamań i urazów. 

8346-1178-wu.jpg

Ruch to zdrowie!

Nie da się ukryć, że każda aktywność fizyczna wykonywana regularnie, najlepiej 3-4 razy w tygodniu przez minimum 30 minut wpłynie pozytywnie na nasz organizm. Ruch sprawia, że od razu mamy lepsze samopoczucie, spalamy zbędną tkankę tłuszczową co w rezultacie daje nam wspaniałą figurę, budujemy masę mięśniową, która stabilizuje stawy oraz zwiększamy odporność organizmu. Aktywność fizyczna jest bardzo dobrą receptą na stres. Dzięki ćwiczeniom łagodzimy napięcie oraz  dotleniamy organizm co sprzyja zwiększeniu koncentracji i świeżości umysłu. Regularna aktywność fizyczna zwiększa również zdolności zapamiętywania. 

8729-1244-wu.jpg

Jaki rodzaj aktywności wybrać?

Od tej decyzji zależy czy porzucisz swoją aktywność już po kilku razach czy będziesz ją kontynuować i cieszyć się z każdej chwili ćwiczeń. Wiele zależy od indywidualnych upodobań, stanu zdrowia i Twoich oczekiwań. Możliwości jest wiele. Jeśli lubisz zajęcia grupowe przy rytmach muzyki możesz wybrać aerobik czy zumbe, dzięki tym rodzajom aktywności oprócz doskonałej formy na pewno zyskasz nowych znajomych. Lubisz się porządnie spocić i uważasz że ćwiczenia powinny być bardzo intensywne? Wybierz crossfit. Lubisz pływać? Aqua aerobik będzie idealny dla Ciebie. Opcji jest bardzo dużo, najważniejsze żeby znaleźć coś co będzie sprawiało Ci radość. 

6 myśli na temat “Jaki fitness dla kobiet wybrać?

  1. Jak dla mnie tabata w Championie w Toruniu, treningi petarda, tak spalaja tluszcz że ohoho ;P

  2. Ja kocham treningi ZUMBY w klubie Champion w Toruniu, dodają mase energii 😀

  3. A ja w MCFIT z Kasią najlepszą trenerką z jaką miałam do czynienia, kochamm fitness, zwłaszcza w grupie

Możliwość komentowania jest wyłączona.