Jak zarezerwować hotel w najniższej cenie

Zarezerwuj wcześniej

 

Rezerwacja wcześniej jest jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie rezerwacji hotelu ze zniżką. Im wcześniej zarezerwujesz pokój w hotelu, tym więcej możesz otrzymać zniżki. Hotele zarządzają swoimi rezerwacjami, aby zapewnić, że hotel zarezerwuje maksymalną liczbę pokoi przy maksymalnej możliwej cenie pokoju. A hotel z pewnością upewni się, że liczba rezerwacji przekroczy próg rentowności hotelu, aby był opłacalny. Hotele regularnie wypuszczają na rynek bloki tanich pokoi, aby zachęcić ludzi do dokonania rezerwacji. Te pokoje będą dostępne dopiero za kilka miesięcy. Hotel będzie miał bloki pokoi o średniej cenie oraz bloki pokoi o wysokich cenach. W miarę wzrostu zapotrzebowania na pokoje hotel „sprzedaje” najtańsze pokoje, najpierw opuszczając bloki pokoi o wyższych cenach. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na pokoje hotel zwiększy stawki za pokój, aby dopasować się do popytu.

Rezerwacja w ostatniej chwili może czasami skutkować znaczną zniżką dla klientów. Gdy hotel nie otrzyma wystarczającej liczby rezerwacji, aby był opłacalny, może wydać na rynek pewną liczbę pokoi ze zniżką. Klienci mogą jednak nie być w stanie zarezerwować wybranego hotelu. Jeśli nie jesteś zbyt wybredny co do tego, gdzie rezerwujesz hotel w ostatniej chwili, może czasem działać na twoją korzyść.

 

 

Zaplanuj pobyt w odpowiednim terminie

Unikaj podróży w święta religijne, publiczne lub szkolne. Wzrasta popyt na zakwaterowanie w hotelach, co prowadzi do wyższych cen za pokój. Hotele mają tendencję do otrzymywania rezerwacji z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, co daje im szansę zmaksymalizowania stawek za pokój, aby zapewnić pełną rezerwację hotelu na długo przed okresem wakacyjnym.

Unikaj podróżowania w okresach szczytu, takich jak środek lata podczas wizyty w kurorcie lub na wyspie. Podobnie, unikając środka zimy, jeżdżąc na narty. Wyspy greckie są bardzo popularnym miejscem w miesiącach letnich, a ich szczyt przypada na sierpień, kiedy Grecy są na wakacjach. W czerwcu odwiedziłem wyspy greckie; było mnóstwo niedrogich noclegów, a pogoda była piękna.

Unikaj podróży podczas dużych wydarzeń, takich jak Olimpiada. Na przykład, kiedy odbywały się igrzyska olimpijskie w Sydney 2000, pojechałem do Nowej Zelandii. Liczba turystów odwiedzających Nową Zelandię była niska i zarezerwowałem kilka bardzo dobrych okazji i miałem wybór hoteli. Nie było też kolejek przy atrakcjach turystycznych, dzięki czemu wakacje są o wiele przyjemniejsze.

 

 

Zarezerwuj hotel na więcej noclegów

Rezerwacja wielu noclegów w tym samym hotelu często skutkuje zniżką dla klientów. Nie mogę policzyć, ile razy zarezerwowałem 3 lub 4 noce i otrzymałem darmową noc lub inne świadczenia, takie jak bezpłatne śniadanie każdego dnia. Hotele oferują to, aby zachęcić klientów do pozostania na dłużej, ponieważ pozwala zaoszczędzić pieniądze w hotelu. Hotel wolałby odprawić jednego klienta na pięć nocy niż odprawić pięciu klientów jednego na każdą noc. Hotel zaoszczędziłby znaczne koszty zameldowania i wymeldowania, koszty administracyjne, koszty sprzątania, reklamę i opłaty za rezerwację przez agenta.

Pobyt w ciągu tygodnia, a nie w weekendy, może spowodować znaczną zniżkę dla klientów. Jest to bardzo widoczne w punktach rozrywki, takich jak Las Vegas i Makau, gdzie gracze przylatują na weekend. Stawka hotelowa w piątkowe i sobotnie wieczory jest często dwukrotnie wyższa niż w niedzielę i czwartek. Wiele innych międzynarodowych lokalizacji ma również premię weekendową, w której podróżni przyjeżdżają na weekendową ucieczkę z miasta. Na przykład wielu londyńczyków wyjeżdża na weekend do Paryża, a wielu Greków odwiedza wyspy greckie w weekendy.

 

Wybierz obrzeża miast

Trzymaj się trochę dalej od centrum akcji. Podróżując do głównych miast i atrakcji, im bliżej hotelu do miasta lub atrakcji, tym więcej należy się spodziewać. W przypadku rezerwacji hotelu w dużym mieście rozważ pobyt na przedmieściach poza centralną dzielnicą biznesową. Jeśli odwiedzasz jedną z głównych atrakcji turystycznych, takich jak Disneyland, zastanów się nad pobliskim przedmieściem. Minusem jest oczywiście dodatkowy koszt podróży, ale opłata za taksówkę w wysokości 10 USD może być znacznie tańsza niż dodatkowy koszt pokoju hotelowego.

 

noclegi dziwnów sprawdź