Jak uchoronić się przed wadami genetycznymi naszego dzieckaZdrowie jest najistotniejsze. Niestety w wielu przypadkach pojmujemy poprzez to tylko zdrowe żywienie i sport, zapominając o badaniach.
Badania genetyczne są w szeregu przypadków przesuwane na dalszy plan, są nadal niedoceniane w naszym|polskim państwie, niemniej jednak tak naprawdę zdołają ocalić nasze życie i zdrowie a także zdrowie rodziny i potomstwa.

Dlaczego warto zrobić badania genetyczne?Badania genetyczne ma obowiązek przeprowadzić każdy, kto w rodzinie posiadał wady genetyczne lub podejrzewa u siebie jakiekolwiek mutacje bądź skłonności do chorób genetycznych, które przedtem mogły nie wykazywać żadnych objawów.
Badania genetyczne są w szczególności istotne, gdy planujemy potomstwo. To od nich może zależeć życie i zdrowie dzieci. Badania prenatalne wykonywane w ciąży budzą w naszym państwie mnogość niepotrzebnych kontrowersji. Ich wykonywanie wbrew temu co mówią media jest bezpieczne i pozwala na wyśledzenie rozlicznych wad płodu jeszcze w czasie, gdy znajduje się on w brzuchu rodzicielki.Badania prenatalne powinny być obowiązkowe dla każdej pani w ciąży, albowiem umożliwiają znalezienie poważnych wad genetycznych, którym można zapobiec. Aktualnie medycyna jest tak niesłychanie rozwinięta, że badania prenatalne mogą wykazać rozliczne wady płodu, które można usunąć bądź zmniejszyć ich skutki jeszcze w łonie matki.
Badania genetyczne to nie tylko dbałość o własne zdrowie, ale również zdrowie dzieci. Mając obszerny obraz tegoż na jakie zagrożenia i choroby jest narażone ewentualne potomstwo możemy zapobiec wielu niepełnosprawnościom lub mieć je pod obserwacją nawet w okresie ciąży.

Badania prenatalne pozwalają na zdobycie miarodajnych wyników, potwierdzających czy dziecko jest zdrowe. Jest to zwłaszcza istotne dla kobiet w ciąży po 32 roku życia, jakich dzieci są częściej narażone na rozmaitego typu wady rozwojowe. Przedwcześnie wykryta wada pozwala na prędką reakcję lekarzy. Niemało wad genetycznych, jakie mają wpływ na zdrowie i bytowanie dzieci można było wykryć jeszcze w czasie płodowym i zapobiec im.