Jak spakować się na wakacje?

Jeśli przed nami wielka podróż, powinniśmy na pierwszym miejscu kupić sobie wygodny plecak. Wygodny plecak to taki, który będzie dostosowany do naszych gabarytów, a także taki, który będzie miał bardzo wygodne szelki. Do takiego plecaka spakuj potrzebne rzeczy.
Następnie należy koniecznie zrobić sobie listę najważniejszych rzeczy, takich jak szczoteczka do zębów, szampon do włosów czy ręcznik. To są rzeczy, o których najczęściej zapominamy, bo o nich po prostu nie myślimy. Zamiast tego nasz plecak często jest zapchany rzeczami kompletnie nam zbędnymi, takimi jak eleganckie sukienki w Indiach, targane przez pół świata.
Jeśli jesteśmy zupełnie zdezorientowani, warto przygotować się czytając w internecie strony, na których znajduje się kilka porad jak przygotować się do podróży autostopem z plecakiem. backpack-690223_640
ubrania, które zabieramy, powinny być dobrane adekwatnie do miejsca, do którego się udajemy. Jednocześnie też trzeba zawsze mieć przy sobie coś ciepłego. Warto także pamiętać, że w przypadku większości podróży ubrania można kupować na miejscu za niewielkie pieniądze. Jeśli wyruszamy na zachód, wtedy ubrania można kupować w wielkich sieciach. Jeśli wyruszamy na wschód – wszędzie będzie tanio.

Należy także zapomnieć o takich rzeczach jak prostownica do włosów, czy czajnik. Nie będą potrzebne w podróży tak naprawdę. Podobnie jak żelazko. Ubrania można całkiem zgrabnie wyprasować rozwieszając je prosto na wieszakach i nie rzucając po wysuszeniu bezładnie na stertę. Poradzenie sobie bez żelazka jest możliwe niemalże wszędzie, nawet jeśli jedziemy pod namiot na dziko. Zresztą, żelazko potrzebuje prądu aby działać.

Jeśli chodzi o mapy – w dzisiejszych czasach możliwe jest zapisanie sobie większości map w telefonie. Telefony niestety czasami padają, jeśli przez dłuższy czas nie mamy dostępu do żadnego źródła prądu. Świetne źródła prądu to wielkopowierzchniowe galerie handlowe na Zachodzie oraz restauracje, w których każdemu wolno doładować sobie laptop lub komórkę.