ortodonta gliwice

Jak naprawić krzywy zgryz?

Krzywy zgryz sprawia, że nawet najzdrowsze, duże i białe zęby przestają prezentować się dobrze.

Przeważnie mają z nim problemy osoby młode, jednakże jeśli nie zostanie on w miarę wcześnie wyprostowany, później może on dokuczać ludziom w dorosłym wieku. Nie jest to problem wyłącznie natury estetycznej. Krzywy zgryz tak naprawdę szkodzi całej szczęce i nieraz jest przyczyną chociażby próchnicy.

ortodonta gliwice
ortodonta gliwice

Jak zatem wyprostować taki krzywy zgryz? Otóż zawsze robi się to przy pomocy odpowiednio dopasowanych aparatów ortodontycznych.

Dziś pacjenci mają ich całe mnóstwo do wyboru. Początkowo ortodonta Gliwice może im zaproponować noszenie aparatu wyciąganego. Sprawdza się on jednak wyłącznie u dzieci, którym wciąż nie wypadły zęby mleczne. Taki aparat jest tani, kosztuje jakieś kilkaset złotych, a przy tym nie sprawia żadnych trudności w trakcie użytkowania. Zakłada się go wyłącznie na noc i ściąga z samego rana. Minusy? Nie jest on w stanie wyprostować zębów stałych. Z nimi poradzi sobie jedynie stały aparat ortodontyczny, zakładany przeważnie na przynajmniej dwa lata. Chcąc się na niego zdecydować, trzeba liczyć się z niego większym kosztem. Sam aparat może bowiem kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych (w zależności od jego rodzaju). Ortodonta gliwice musi też co miesiąc wymieniać w nim pewne elementy i dokręcać śrubki, dlatego do ceny aparatu należy jeszcze doliczyć kwotę, jaką wyda się na te wszystkie wizyty. Mimo wszystko coraz więcej osób inwestuje w takie rozwiązanie, wiedząc, że idealnie proste zęby są niewątpliwym atutem wyglądu.

Dawniej noszenie aparatu ortodontycznego było częściowo powodem do wstydu.

Dziś zakładają go na swoje zęby nawet największe gwiazdy, dlatego stał się on w pewnym stopniu modnym dodatkiem. Decydując się na niego, każdy zrobi coś dobrego dla zdrowia swoich zębów.