Felgi – nieodłączny element samochodu

Jeżeli zamierzasz zakupić używane felgi czy też jeśli chcesz dobrać nowe felgi do swojego samochodu, ważne żeby zwrócić uwagę na właściwe parametry. Pamiętać przynależy szczególnie o tym, że fatalnie dopasowane felgi mogą spowodować zdecydowanie szybsze zużycie naszego zawieszenia.

W takim razie na jakie parametry zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup nowych felg na początku patrzymy oczywiście na cenę oraz na tworzywo z jakiego są utworzone. Aluminiowa felga jak bez trudu się domyśleć jest zdecydowanie lżejsza od stalowej felgi, niemniej jednak jest za to o wiele ładniejsza. Wybór materiału z jakiego sporządzona jest nasza felga posiada ogromne znaczenie głównie na obciążenie naszego zawieszenia, tedy też wielu kierowców kieruje się ku felgom aluminiowym.


W chwili aktualnej oba rodzaje felg (stalowe oraz aluminiowe) mogą pochwalić się niezwykle podobną wytrzymałością. Czasy w których to felga aluminiowa charakteryzowała się bardzo mizerną odpornością dawno już przeminęły, choć przy doborze najtańszych rodzai felg w dalszym ciągu wytrzymałość może odgrywać nadzwyczaj znaczącą funkcję i skutkiem tego też wypada brać ją pod uwagę. Felga aluminiowa jest nie tylko zdecydowanie bardziej podatna na nadszarpnięcia, ale też stanowczo mniej plastyczna w rozróżnieniu od stalowych odpowiedników. Przy uszkodzeniu felg stalowych posiadamy jeszcze sposobność ich reperacji, a w aluminiowych felgach pozostaje nam wyłącznie wymiana.


Nabywając felgi używane musimy być nadzwyczaj ostrożni. Najlepiej by pozycja wybranych przez nas felg ocenił znany mechanik, bo mało doświadczone osoby, mogą na pierwszy rzut oka nie zobaczyć porysowań i krzywizn. Jeśli weźmiemy pod uwagę nadchodzącą wymianę felg to kategorycznie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest kupno gustownych felg od znanych marek, albowiem jeśli naszym felgom przydarzy się coś złego to bez większego kłopotu możemy dokupić brakujące elementy. W przypadku nabycia felg nieznanych marek będziemy mieli z tym zadaniem niezwykle rozległy problem. Za wyszukanymi felgami poważanych producentów przemawia również wielka jakość towarów.
Źródło: felgi.info.pl