Wczasy – nad morze czy w góry?

góry

Marzymy o wczasach w górach. Warto więc marzeniazmienić na plany i wybrać się w Tatry. Bukowina Tatrzańska zaprasza. Jest ona niezwykle atrakcyjnym ośrodkiem rekreacji. Położona w obrębie nazywanym Skalnym Podhalem i rozłożona na szczytach kilku wichrów, czyli wzgórz. W związku z tym jest wspaniałym miejscem, które rokrocznie odwiedza wielu narciarzy i wędrowców. Urlopowicze mogą korzystać z wyciągów narciarskich, tras wspinaczkowych i kolejek krzesełkowych.

noclegi bukowina tatrzańska

góry

Miejsce to jest zarówno doskonałym miejscem szlaków turystycznych, które zachęcają do pieszych wędrówek. Trasy proponują widoki na Babią Górę i Gorce. W okresie zimowym jest możliwe skorzystanie z gorących termów co w połączeniu z śniegiem wokoło daje niesamowite doznania. Ponad to możemy zwiedzić wiele innych fascynujących terenów. Na terenie Gminy Bukowina Tatrzańska można znaleźć: Tarty Wysokie, a w nich Morskie Oko, Rysy.
Dzięki licznym hotelom w bukowinie nie musimy martwić się o nocleg, nawet w sezonie. Obok nowych i ekstra zaopatrzonych pensjonatów tu na Podhalu, które jest jednym z najwyżej położonych miejscowości w Polsce – oszczędziło się wiele pensjonatów drewnianych. Co może być nadzwyczajną atrakcją dla turystów. Jednakowo jak Budynek Domu Ludowego, który jest jedną z największych drewnianych budowli w naszych górach.
Przychylni mogą wypocząć w „Terma Bukowina” (jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce) i spróbować dorodziejstwa wód termalnych. Wody termalne są naturalnymi zbiornikami podziemnymi o podwyższonej temperaturze. Takie baseny cieszą się wielkim zaciekawieniem urlopowiczów i kuracjuszy lubiących kontakt z wodą.
Bukowina Tatrzańska słynie także z mnogich imprez kulturalnych i karnawałowych,odbywający się co każdy sezon (latem i zimą), na których można zapoznać się z życiem i kulturą góralską.
Świetne położenie oferujące bliskość:

  • Zakopanego (15km)
  • granicy Słowackiej (9km)

Daje to dodatkowe możliwości spędzenia wolnego czasu.