Wakacje na jachcie

Miesiące wakacyjne zbliżają się wielkimi krokami, wiele osób planuje w związku z tym swoje wakacyjne urlopy. Część osób woli wakacje zorganizowane, na przykład przez biura podróży, jednak takie wakacje sporo kosztują. Jeśli wolisz bardziej aktywny wypoczynek, być może zainteresuje Cię spędzenie kilku nocy na jachcie wśród przyrody mazurskich jezior.

Jaki jest koszt jachtu do wynajęcia?

Nie musisz od razu być bogaczem i posiadać swojej łodzi. Wiele kurortów i przystani oferuje jachty do wynajęcia. Jest w czym wybierać. Począwszy od zwykłych żaglowych omeg, poprzez większe jednostki pływające, oraz te posiadające kabiny, które nadają się na kilkudniowy wypoczynek na jeziorze. Decydując się na jachty do wynajęcia potrzebujesz jedynie patentu żeglarskiego – jest to dokument potwierdzający Twoje umiejętności żeglarskie w podstawowym zakresie. Tego typu kursy są często oferowane w mazurskich miejscowościach. Młodzi (aczkolwiek nie tylko) adepci żeglowania uczą się tam podejścia i odejścia od kei, poznają podstawowe typy węzłów żeglarskich oraz komendy, takie jak na przykład zwroty. Posiadając patent żeglarski oraz będąc pełnoletnim nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z jachty do wynajęcia.

Co gdy jach został już wynajęty?

Mając już wynajęty jacht, trzeba zaplanować podróż. Miejscowości nad jeziorami często oferują przystanie i miejsca, gdzie można przybić do brzegu na noc. Wymaga to oczywiście opłaty. Jeśli nie będziemy mieć sprzyjających wiatrów jednostki pływające często są również wyposażone w silniki, dzięki czemu będziemy mogli bez problemu przybić do brzegu.
	jachty do wynajęcia

Planując wakacje na jachcie nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Kapok lub kamizelka ratunkowa jest koniecznością, nawet wtedy, kiedy umiemy pływać. Niewielkie łodzie żaglowe są bardzo wywrotne, wystarczy większy wiatr i jedna nieuważna chwila, by łódka zrobiła tak zwanego „grzybka”, czyli wylądowała dnem do góry. Ważne jest przyswojenie sobie zasad bezpieczeństwa jeszcze przed planowanym rejsem, ponieważ później może być już na to za późno. Pamiętajmy również o zapisaniu sobie numeru służb ratunkowych, które będą mogły nam pomóc w kryzysowej sytuacji.