Praca detektywa

Zawód prywatnego detektywa kojarzy nam się głównie z amerykańskimi filmami, gdzie główny bohater będący jednocześnie detektywem, rozwiązuje zagadkę kryminalną, z którą nie może poradzić sobie miejscowa policja, albo staje nam przed oczami obraz Sherlocka Holmesa, najbardziej znanego detektywa, który uwieczniony został na kartach powieści Arthura Conana Doyle, brytyjskiego pisarza.
W rzeczywistości praca detektywa wygląda trochę inaczej. Działa on też z ukrycia, ale zajmuję się z reguły sprawami mniejszego kalibru, takimi jak sprawy rozwodowe czy podejrzenia wyłudzenia odszkodowania. Żeby znaleźć biuro detektywistyczne nie musimy specjalnie długo szukać, wystarczy nam do tego internet i ulubiona wyszukiwarka. Wpisujemy tam no frazę „detektyw Gdańsk” i otrzymamy szereg wyników z odnośnikami do biur detektywistycznych w Gdańsku i okolicach. Oczywiście miasto wpiszemy takie jakie odpowiada naszej lokalizacji. Tak jak pisałem wcześniej usługi detektywa mogą nam się przydać w przypadku sprawy rozwodowej, kiedy mamy słuszne podejrzenia co do niewierności i nieuczciwości drugiej połówki.

detektyw gdańsk

Warto wtedy żeby detektyw zebrał wcześniej dowody obciążające partnera, sprawa rozwodowa pójdzie gładko, rozwód nie będzie z naszej winy i możemy uniknąć kosztownego podziału majątku. W końcu my byliśmy fair wobec partnera czy partnerki. Detektywi również często wykorzystywani są przez rodziny osób zaginionych. Często słyszy się że do poszukiwań zaginionej osoby włączył się któryś znany detektyw. Często pomaga to skrócić przebieg śledztwa i ustalić przyczyny zaginięcia a często kończy się szczęśliwym finałem w postaci odnalezienia zaginionego człona rodziny, ponieważ detektywni nie działają według policyjnych procedur i czasami mogą wychwycić szczegół który dotąd umykał śledczym z Policji. Jak widać praca detektywa wygląda inaczej niż na filmach czy w książkach, ale trochę podobieństw możemy się dopatrzyć, nie jest tak spektakularna i widowiskowa jak wygląda na ekranie, ale na pewno dostarcza dreszczyku emocji.