Materace, materace

Wybór odpowiedniego materaca do naszego łóżka daje nam ogromny komfort spania. Rano powinniśmy obudzić się wypoczęci i wyspani, a nie zmęczeni i połamani.
Możemy wybrać materac, kierując się wsadem z jakiego jest zrobiony lub jego konstrukcją. Materac lateksowy to przykład najdroższego materaca i niekoniecznie materaca najwygodniejszego. Mamy tutaj do wyboru materac wypełniony sztucznym lateksem lub materac wypełniony lateksem naturalnym, pozyskanym z soku roślin kauczukodajnych. Materac jest twardy, nie osadzają się na nim cząsteczki kurzu i doskonale daje podparcie naszym anatomicznym krzywiznom. Ma jednak również wiele minusów. Przede wszystkim jest drogi, w wersjach tanich bardzo często pęka lateks. Materac zmusza nas do częstych zmian pozycji w czasie snu, ponieważ uwierają nas struktury lateksu. Poza tym jest spora grupa osób, która w pracy na co dzień styka się z lateksem i chce od niego odpocząć chociaż podczas snu.
Inna propozycja materaca to materace wykonane ze sprężyn. Ta propozycja jest tania, cała konstrukcja, takiego materaca, to sprężyny. Śpimy więc na sprężynach i czasami czujemy jak cały materac nam sprężynuje. Alternatywą do materaca sprężynowego jest materac kieszeniowy. Tam sprężyny umieszczone są w kieszeniach i jeżeli sprężynuje coś, to tylko dana część materaca. Materace takie dobrze oddychają i w przypadku gdy go dobrze dobierzemy, zapewni on nam doskonały wypoczynek.
Minusy materaca kieszeniowego to niska żywotność, nie poleca się go alergikom, ponieważ łatwo osiada na nim kurz. Wymusza częste zmiany pozycji ciała i co najważniejsze, taki materac to jedna wielka antena, która przyciąga fale telewizyjne i radiowe.
Trudno jest znaleźć odpowiednim materac dla siebie, w każdym przypadku można znaleźć dużą ilość plusów ale i nie mało minusów. Trzeba po prostu porządnie się zastanowić i odpowiedzieć sobie na pytanie czego oczekujemy od dobrego materaca.
Producenci produkują różne materace i wciąż wypuszczają na rynek nowe wzory i nowe propozycje.