Które atrakcje odnajdziemy w Pieninach?

Wybierając się na wczasy w Polsce najczęściej udajemy się na Mazury, w górską kraine lub nad morze. Szczególnie jednak urozmaicone są oczywiście polskie góry. ktokolwiek, nie istotne czy od zawsze chodzi po górach, czy jedzie wędrować po raz pierwszy, może znaleźć lokalizacje do siebie. Dobrym kierunkiem będą na 100% Pieniny. Pieniny to góry polsko-słowackie. Mają kilkadziesiąt szlaków krajoznawczych, którymi mogą przechadzać się osoby szukające przygód. Szlaki mają urozmaicony poziom trudności, tak żeby w wyższym stopniu oraz mniej wprawne osoby zdołały wyselekcjonować ścieżki dopasowane do własnych kwalifikacji.
Prawie całe Pieniny są częścią Pienińskiego Parku Narodowego, i co za tym idzie znajdują się na obszarze otoczonym opieką.

atrakcje pieniny

Wymowną atrakcją Pienin bywa Dunajec. Bywa to rzeka, na której planowane są spływy kajakowe takie jak na przykład rafting dunajec. Na cząstkach o dużym stopniu trudności zdołają być one doświadczeniem niemalże ekstremalnym. ktokolwiek kto lubi adrenalinę nie musi sobie odmawiać tego rodzaju rozkoszy.
Inne sporty extremalne, które da się praktykować w Pieninach to chociażby wspinaczka. Jest to wymagający sport pod kątem uporczywości oraz brawury. Trzeba również często ujawnić się samokontrolą umysłu podczas wspinaczki, jako iż każde nasze decyzje zdołają zaważyć na bezpieczeństwie, a życiu.


sporty extremalne

Staje się to przede wszystkim istotne, jeżeli wspinamy się w parach, a nie pojedyńczo. Atrakcje pieniny to jednak przede wszystkim grzbiety górzyste. Najważniejszym szczytem bywają Trzy Korony, a najpiękniejszym bywa Sokolica. Warto jest odwiedzić również Wązóz Homole a także wodospad Zaskalnik. Jeżeli interesuje nas architektura należy udać się do Zamku w Niedzicy a także do Zamku Czorsztyńskiego.
W Pieninach bywa także co wykonywać w zimie. Jeżeli lubimy jazdę na nartach obowiązkowo powinniśmy odwiedzić Szczawnicę. Początkujący narciarze i małe dzieci będą mogli poszaleć w Kacwinie. Zimą także można udać się na włóczęgi górskie, a jeżeli preferujemy siedzieć w domku tuż przy kominku, to warto wyposażyć się w grzaniec oraz oscypki.