Kryzys wieku średniego

Kryzys wieku średniego nazywany jest czasami syndromem czerwonego ferrari, gdyż to właśnie mężczyzn dotkniętych tą przypadłością najczęściej można zobaczyć w autach sportowych czy kabrioletach. Ma to zatuszować ich wiek, pokazać światu dookoła: „Zobacz, nie jestem stary, nie zmarnowałem swojego życia, jestem człowiekiem sukcesu, wiem co robię, jestem spełniony, teraz się mogę bawić”. Rzeczywistość jest jednak inna. Ludzie Ci wołają w ten sposób o pomoc.
Mówi się, że kryzys wieku średniego blog dotyczy mężczyzn około 50 roku życia, jest to jednak nieprawdą. Przypadłość ta może dopaść już młodsze osobniki, które spojrzą za siebie na swoją przeszłość, i dojdą do wniosku, że najlepsze czasu mają już właśnie tam, za plecami, przegapili swój moment i teraz już nie mogą spełnić swoich marzeń. Do tego dochodzą problemy ze zdrowiem, o które nie dbał wiele lat, problemy w firmie lub upadający biznes. Wiele czynników kumuluje się dając kryzys, depresję.
W jaki sposób pomóc partnerowi w takim momencie. Odpowiedź niestety nie jest jednoznaczna, gdyż pomoc musi być dostosowana do konkretnej persony. Powiedzenie, że musisz taką osobę wspierać i koniec kropka spowoduje, że niektórzy mężczyźni poczują się w jeszcze większym dołku. Jedną uniwersalną radą jest to, by działać od razu. Druga połówka zna swojego mężczyznę najlepiej, od razu wyczuje lub zauważy, że zachowuj się inaczej, że ma wahania humorów, że zajął się rzeczami, które go nigdy nie interesowały, na przykład siłownia. Jeśli kobieta zauważy zmiany, powinna niezwłocznie rozpocząć działania zaczynając od szczerej rozmowy. Dopiero w kolejnych etapach można podjąć kolejne kroki pokonywania kryzysu wieku średniego. Jednak obecność ukochanej osoby, rozmowy, wsparcie, dopingowanie dobrym słowem, a może i swoją obecnością w niektórych działaniach, pomoże partnerowi wykaraskać się z problemu.
kryzys wieku średniego