Jakim sposobem uchronić kociaka przed upadkiem?

Mając kota oraz żyjąc na górnych poziomach bywamy zmuszeni do mieszkania za siatką.
W wypadku gdy mamy balkon czy też własne okna bywają nieustannie uchylone, szczególnie w okresie letnim, przymuszeni jesteśmy do zainstalowania siatki.

siatka dla kota

Siatka dla kota

Siatka dla kota na balkon, będzie utworzona ze sznurka bądź metalu, będzie banalna w zamontowaniu, jeżeli jednak martwimy się, że nasz kot zdoła ją przegryźć albo nie ochroni ona absolutnie własnego balkonu skorzystajmy z siatki umocnionej. Siatka dla kota znajduje się w hipermarketach budowlanych. Siatka bywa materiałem wytrzymałym na promieniowanie ultrafioletowe i warunki pogodowe.
Najkorzystniej jeśli nasz taras posiada pułap, w takim przypadku nie musimy robić jakichś ponadplanowych oraz skomplikowanych struktur osłonowych.
Do zamontowania sieci na balkon potrzebna jest nam oczywiście nadmieniona sieć, wkręty rozporowe o jak w najwyższym stopniu zamkniętej główce oraz drągi lub porządny drut, z jakiego skonstruujemy stelaż dla zaczepienia siatki.

siatka dla kota

Prawidłowe zamontowanie

Kiedy zbudujemy już i założymy wymieniony szkielet, pomnijmy, żeby zaciągając sieć, została ona rozłożona miarowo i sztywno, trzeba ubezpieczyć miejsca z którejkolwiek krawędzi, aby nasz kociak nie posiadał możliwości wydostania się na zewnątrz. Otwory sieci powinny wyznaczać kwadraty o niewielkiej średnicy. Gdy okaże się, iż sieci jest za mało naciągnięte, pocznijmy ponownie aż do właściwego efektu, bodaj iż faktycznie niepoprawnie pomierzyliśmy rozmiar sieci.
Spadnięcie ze sporej wielkości, na nieszczęście także dla kotków bywają. Za każdym razem o tym pamiętajmy i chrońmy wszelkie obszary decydujące.
Są choćby specjalne działalności, które specjalizują się w zabezpieczaniu balkonów oraz okien. Jest to jednakże usługa bardzo droga, przy ociupince staranności oraz zadedykowania naszego życia sieć tę powinniśmy założyć jednakże samodzielnie, tak jako już powyżej jest to zaprezentowane.
Dla bezpieczeństwa własnego kociaka, żyjmy więc za siatką.