Jak sprawdzić wiarygodność biura podróży?

Fala upadłości biur podróży, która toczy się od kilku lat, wzbudziła niepewność u setek tysięcy turystów. Wielu z nas marzy o zagranicznych wakacjach, które pozwolą nam na wypoczynek pełen radości. Niestety, obawa o swój ewentualny los w przypadku upadłości biura podróży może skutecznie zniechęcić nas do zakupu wymarzonej wycieczki. Czy rzeczywiście powinniśmy rezygnować ze swoich wakacyjnych planów? A może istnieje jakiś sposób, który pozwoli zapewnić nam spokojne wakacje?

Branża turystyczna przeżywa w naszym kraju niewielki kryzys, który objawia się stosunkowo małą liczbą zamówień na zagraniczne turnusy. Właśnie dlatego, różne biura decydują się na organizację różnorakich kampanii marketingowych, które mają przyciągnąć potencjalnych klientów. Nie ulega wątpliwości, że organizowane promocje typu last-minute są niezwykle atrakcyjne dla potencjalnego turysty. Nie mniej jednak, takie turnusy rzadko dają czas na wcześniejsze dokładne przeanalizowanie szczegółów oferty, co często kończy się przykrym rozczarowaniem. maldives-666118_640

Dlatego też, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnej wycieczki, warto zapoznać się z opiniami innych klientów danego biura podróży. Klienci, którzy już skorzystali z usług takiego biura mogą być dla nas cennym źródłem informacji, na temat standardów obowiązujących w czasie trwania wycieczki, a także logistycznego przygotowania całego turnusu. Co więcej, każde licencjonowane biuro podróży posiada własny certyfikat rzetelności, który potwierdza wysoką jakość usług danego biura. Przed zarezerwowaniem wycieczki zawsze możemy poprosić o okazanie takiego dokumentu, zwracając szczególną uwagę na datę wydania dokumentu. Taki certyfikat będzie dla nas mocnym sygnałem, że mamy do czynienia z profesjonalnym biurem podróży, które kładzie nacisk na zadowolenie swoich klientów. Tymczasem, jeśli chcemy się dowiedzieć więcej o aktualnym stanie finansowym danego biura, warto sprawdzić czy wybrana przez nas firma nie funkcjonuje w rejestrze KRD (Krajowy Rejestr Dłużników). To powinno być dla nas miarodajnym wyznacznikiem aktualnej kondycji finansowej danego przedsiębiorstwa.