Jak komfortowo siedzi Ci się u dentysty?

Stomatologia jest sztuką, jakiej trzeba szkolić się latami, by dojść do wprawy w najmniej wykonywanych ruchach. Wizyta u dentysty jest ogromnie stresująca wręcz traumatyczna dla wielu ludzi. To dlatego nadzwyczaj istotne jest zagwarantowanie sobie jak największego komfortu z tym powiązanego. Nawet dentysta, który posiada świetne zdolności pozbawiony chociażby fundamentalnego wyposażenia gabinetu, nie będzie zdolny przeprowadzić żadnego zabiegu dentystycznego.

Gabinet stomatologiczny musi utrzymywać wszystkie reguły czystości i bezpieczeństwa zatem środek robi wrażenie chłodnego oraz jałowego pokoju. Dodaje charakterystycznego charakteru, a za jednym zamachem jednym z najistotniejszych w umeblowaniu gabinetu jest unit stomatologiczny zapewniający przeprowadzanie zabiegów w optymalnej pozycji wygodnej również dla pacjenta. Dawniej fotel dentystyczny niczym się nie wyróżniał. Niekiedy można było go dopasować do figury pacjenta całkiem inaczej aniżeli unity, jakie zawierają cały wymagany sprzęt do wykonania operacji. Unity można kupić w wersjach ruchomej i stacjonarnej, mają regulacje poziomu, wysokości czy kąta nachylenia, regulacje podgłówka czy innych faktorów, dzięki czemu da się ustawić je w ten sposób, żeby nawet najtrudniejszy zabieg móc przeprowadzić w optymalnej pozycji nie jedynie dogodnej dla dentysty, lecz również dla pacjenta. Unity stomatologiczne są wyekwipowane w spluwaczkę, ramię lampy i lampę ultrafioletową, trzymak na kubeczki, ślinociąg, skrzydło z tacką i końcówkami jak i ramię z panelem sterującym.

unity stomatologiczne


Oprzyrządowanie uzupełniające można dowolnie dopasować tak, aby umożliwić doktorowi godziwe warunki pracy w gabinecie. Koszt unitów stomatologicznych waha się w granicach od 15000 do aż ponad 100000 złotych. Zdrowy uśmiech jest synonimiczny ze zdrowym organizmem zaś należyte zaopatrzenie gabinetu jest komfortem pracy dla dentysty.