Hotele butikowe

Hotel butikowy – marzenie branży hotelarskiej?

Hotel butikowy. Tylko słowa pobudzają wyobraźnię. Jeszcze zanim zdążyłem zapoznać się ze stronami pierwszej książki Hipbert Herberta Ypmy, byłem zafascynowany światem butikowych hoteli. „Jak fajnie byłoby być dyrektorem generalnym fajnego butikowego hotelu?” Często zastanawiałem się, przeglądając strony jego wspaniałych zdjęć. Ciężko pracując, aby zrobić karierę w branży hotelarskiej, byłem przekonany, że pewnego dnia musiałem być zaangażowany w butikowy hotel.

Pewnego dnia to się spełniło, kiedy w 2004 roku zostałem zaproszony na stanowisko dyrektora generalnego tego, co było i nadal jest jednym z najbardziej modnych butikowych hoteli w Palm Springs. Zostawiłem kolejną ogromną okazję, aby być częścią tego niesamowitego świata. Sztuka, design, klimat. Nigdy tak naprawdę nigdzie nie pracowałem z „klimatem”. Rok później i wiedziałem, wiedziałem, że wielu w branży hotelarskiej nie … jak to naprawdę jest być modnym, modnym, butikowym hotelem. To nie jest dla wszystkich i dla wielu niesamowite.

W świecie butikowego hotelu trwa mini burza, o której nie sądzę, że większość osób zaangażowanych w tę branżę jest świadoma. Coraz więcej operatorów butikowych hoteli wchodzi na plac zabaw, więc podejmuje się coraz więcej złych decyzji o zatrudnieniu. Właściwi dyrektorzy generalni pracują w niewłaściwych hotelach. Podobnie jak kwadratowy kołek i okrągły otwór, niektóre rzeczy po prostu nie działają. Kto ponosi winę i co można zrobić?

 

Hotel butikowy – czym jest?

Po pierwsze, powiem najpierw, że mam bardzo wąski pogląd na to, co naprawdę stanowi hotel butikowy. Myślę, że termin „butik” używany w opisie hotelu jest często niewłaściwie stosowany. Jak twierdziłoby wielu, hotel butikowy nie jest definiowany po prostu przez modny design.
Moim zdaniem hotel butikowy to nieruchomość o wyjątkowym znaczeniu na cztery sposoby:

  1.  Architektura i projektowanie.
  2.  Wysoki poziom usług. Obiekt nie może przekraczać 150 pokoi gościnnych, co zwiększa stosunek gości do personelu.
  3.  Sprzedaj do określonej grupy demograficznej.
  4.  Są niezależne własnością i są obsługiwane (tutaj niektórzy się ze mną nie zgodzą).

 

Specyfikacja hotelu butikowego

Butikowy hotel musi być niezależną operacją. Hotel nie może być częścią kolekcji składającej się z więcej niż 10 obiektów. Oprócz tego zyskujesz korporacyjny styl zarządzania hierarchicznego, który jest wymagany w prowadzeniu dużej firmy i utrzymaniu spójności marki. Weźmy na przykład hotele W. Moim zdaniem nie są to hotele butikowe. Wyglądają jak hotel butikowy, a nawet jak jeden. Wiele hoteli butikowych starałoby się być tak wielkich jak W. Ale hotel W jest prowadzony i zarządzany przez ogromną korporację. Zarządzanie poziomem nieruchomości podejmuje bardzo niewiele decyzji dotyczących tego, jakie usługi są oferowane i w jaki sposób nieruchomość jest prowadzona. Hotel butikowy musi być obsługiwany tak blisko rzeczywistej operacji fizycznej, jak to możliwe. W i podobne są niesamowite, ale moim zdaniem nie pasują do definicji hotelu butikowego. Hotele butikowe również ciągle się odradzają, upewniając się, że ich zmienni goście nigdy się nie nudzą i chcą pozostać w najnowszej, modnej i modnej nieruchomości.

 

nieruchomości na sprzedaż rowy sprawdź