Dzieci na terapię

Psychoterapia – jakie macie skojarzenia z tym słowem? Najprawdopodobniej nie najlepsze. Trzeba przyznać, że w obecnych czasach nadal panuje błędny mit, że osoby mające coś z psychiką, chodzące na taką terapię do psychologa z góry powinny być zamykane w wariatkowie w pokoju bez klamek. Oczywiście, że jest to błędne myślenie i pomimo tego, że mamy XXI wiek i do czynienia z najróżniejszymi wynalazkami technologicznymi, to nadal żyjemy w takim przekonaniu.
Prawda jest taka, że żyjemy w tak stresujących czasach, mamy na głowie tyle obowiązków, że psychika może nam od tego wysiadać. Nawet najmocniejszym osobom bardzo często trudno poradzić sobie z otaczającą rzeczywistością. Dlatego wielu ludzi ma problemy z psychiką, z własnym życiem, z wieloma traumatycznymi przeżyciami i z depresją. Co więcej, nie tylko dorośli okazuje się potrzebują terapii. Bardzo wiele dzieci i młodzieży również boryka się z problemami, chociaż może wydawać się Wam to bardzo dziwne.
psychoterapia dzieci rzeszów
Jednak dzieci bardzo często nie mogą zrozumieć otaczającego ich świata, nie są akceptowane w szkole, czasem z powodu swojej odmienności. Również mogą sobie nie radzić z rozwodem rodziców, którzy jeszcze nie tak dawno mieszkali ze sobą a nagle się rozstali? W takim przypadku może przydać się profesjonalna i kompleksowa psychoterapia dzieci Rzeszów. Nie, drodzy Rodzice, nie bójcie się, że Wasze pociechy będą szprycowane lekami psychotropowymi, które są silnie uzależniające. Udowodnione jest, że bardzo często osoby, które nie miały z nimi dotąd żadnego do czynienia pomagają im na wszystko spojrzeć z zupełnie innej, lepszej perspektywy. Dzięki temu jest im łatwiej poradzić sobie z pewnymi problemami i wyjść na prostą. Taka psychoterapia dedykowana jest również dzieciom mającym problem z narkotykami lub z innymi uzależnieniami, których wokoło nas jest pełno.