Dlaczego azjatyckie hotele są najlepsze?

Preferencje podróżników

 

Między podróżnikami toczy się wielka debata na temat standardów hoteli na całym świecie. Debata koncentruje się wokół tego, czy hotele europejskie oferują taką samą wartość i poziom zakwaterowania jak Ameryka Północna i Azja.

Teraz różni ludzie mają różne gusta, jeśli chodzi o pobyt w hotelu lub w każdym innym miejscu poza domem. Niektórzy ludzie chcą, aby wszystko było jak w domu. Inni cenią różnice kulturowe i oczekują, że zakwaterowanie będzie inne w innych krajach. I zależy to również od tego, jaki rodzaj wakacji masz na myśli. Rodzaj zakwaterowania w ośrodku narciarskim będzie inny niż hotel przy plaży w Waikiki. Jeśli wybierzesz się na europejską wycieczkę autokarową, odwiedzając kilka miast w ciągu tygodnia, spotkasz wiele hoteli, które są „pit stopami” na noc. Te hotele zostały wybrane, aby pasowały do harmonogramu wycieczki i ceny. I nie ma w tym nic złego, ponieważ jesteś tylko „zameldowany” na noc i wychodzisz wcześnie rano.

Jeśli jednak przebywasz w hotelu przez kilka dni lub dłużej, upewnij się, że wybrałeś hotel, który spełnia twoje wymagania dotyczące lokalizacji, dostępności, przestronności, standardu, jakości i ceny. Każde miasto na świecie ma dobre hotele i hotele złej jakości, więc generalizowanie jakości zakwaterowania na całym kontynencie jest niebezpieczne.

Zasadniczo ludzie, którzy podróżowali po świecie, zgadzają się, że standard europejskich hoteli nie jest porównywalny z Ameryką Północną i Azją. Porównajmy.

 

Hotele w Ameryce

 

Zasadniczo hotele amerykańskie to większe hotele i część sieci hotelowej, podczas gdy wiele europejskich hoteli to mniejsze hotele rodzinne. Oczywiście są duże sieci hotelowe w Europie, coraz więcej hoteli staje się częścią sieci i powstają nowe hotele.

Hotele amerykańskie mają większe pokoje niż porównywalne hotele europejskie za te same lub mniejsze pieniądze. Często są to dodatkowe udogodnienia, takie jak dwa łóżka typu queen, duże łazienki, aneksy kuchenne i klimatyzacja. Cena jest jedną z największych różnic między hotelami po obu stronach Atlantyku. Niektóre amerykańskie miasta, takie jak Las Vegas, mają niezwykle wysoki standard hoteli po bardzo niskich cenach. Teraz te hotele zarabiają większość pieniędzy z kasyna, po którym trzeba się poruszać, zanim dotrzesz do swojego pokoju. I to jest sztuczka, aby dostać się do pokoju z portfelem pozostającym w dobrym zdrowiu.

Kolejnym punktem, który mówi wielu światowych podróżników, jest to, że posiłki w restauracjach w amerykańskich hotelach są większe i mają lepszą wartość niż w Europie. Jakość jedzenia może się różnić, ale ja też się z tym zgadzam.

 

Hotele azjatyckie

Główną zaletą hoteli azjatyckich jest to, że są porównywalnie tańsze niż hotele amerykańskie i europejskie. Nawet turyści mogą sobie pozwolić na pobyt w dobrych hotelach w Azji, podczas gdy w Europie ograniczają się do dzielenia pokoju wieloosobowego z wieloma innymi podróżnikami.

Hotele azjatyckie zwykle oferują znacznie lepszą wartość niż ich europejski odpowiednik. Średnia wielkość hotelu w Azji jest stosunkowo większa i ma wiele pokoi. Rozmiary pokoi są większe, łazienki większe i nowsze. Obiekty takie jak baseny i restauracje są zwykle lepsze. Światowi podróżnicy wskazali, że uwielbiają wakacje w Azji, ponieważ mogą sobie pozwolić na pobyt w hotelu na plaży lub jedną przecznicę od plaży. Jedzenie na mieście każdej nocy jest tanie i sprawia, że wakacje są przyjemniejsze.

Europejskie hotele

O ile nie zarezerwujesz stosunkowo drogiego hotelu, 4 lub 5 gwiazdek, standardy są niższe niż w Ameryce Północnej i Azji.

Wiele hoteli w Europie to mniejsze, rodzinne hotele. Wiele osób uważa, że ten rodzaj zakwaterowania ma większy urok i oferuje lokalną gościnność w dużym, a czasem bezosobowym hotelu.

Było wiele skarg na europejskie hotele. Niektóre osoby często narzekają na małe łazienki ze słabą wentylacją. Inni narzekają na kiepską pościel, jak we Włoszech, gdzie dają ci bardzo cienkie ręczniki, które są jak mała pościel. Inni narzekają na brak widoków z okien.

Europa ma historię i urok starego świata. Biorąc pod uwagę, że podczas wakacji w Europie nie będziesz spędzać dużo czasu w swoim pokoju hotelowym – czy to ma znaczenie?

Cóż, tak, to ma znaczenie. Zapłaciłeś za pokój hotelowy i nie chcesz, aby twoje europejskie wakacje zostały zepsute przez hotele niskiej jakości, w których nie czujesz się komfortowo.

 

zarządzanie najmem warszawa sprawdź