Czy jesteśmy w stanie fabrykować energie elektryczną

Najbradziej znanym typem umeblowań do wytwarzania energii elektrycznej z rekonstruowanych źródeł siły są panele fotowoltaiczne. Na rozgłos tego typu urządzeń składa się parę czynników.
1. fotowoltaika dla rolników można zamontować na dachach oraz ścianach już obecnych budynków lub dosadnie na posesji.

2. Jeśliby instalacja będzie pracowała ledwie na lokalne potrzeby nie są wymagane żadne dopuszczenia.
3. Instalacja konstruuje się z niewielkiej mnogości podzespołów.
4. Brak ruchomych elementów mechanicznych czyni instalację takiego rodzaju mało awaryjną, „cichą” i pewną dla lokatorów.
5. Przy obecnych i ciągle narastających cenach energii elektrycznej zwrot sumptów zachodzi w okresie 7-10 lat.
6. Ponieważ prężność elektryczna jest używana w miejscu wytwarzania, brak jest kosztów przesyłu i strat z urzędu transportowania.Otrzymuje się, panele fotowoltaiczne powiązane w moduły fotowoltaiczne produkujące moc do 500 Watów mogą zasilać oświetlenie reklamy, znaku drogowego, małą pompkę oczka wodnego, silnik wrót bramy, małe odbiorniki radiowe, ładowarkę laptopa czy komórki. Niekiedy ma zastosowanie do tego typu instalacje do zasilania radioodbiorników na jachcie czy w kampingowej przyczepie.
Instalacje fotowoltaiczne o intensywności od 500 Watów do 1000 Watów wystarczają do zasilania oświetlenia w domku letniskowym, zdoła zasilać w weekendy RTV, zimą zaś nadaje się do utrzymania gorączki w zasobniku z ciepłą wodą.
Panele fotowoltaiczne powiązane w skład o sile od 3 kW do 5 kW powinny zaspokoić wszelkie potrzeby zasilania w przeciętnym domu jednorodzinnym ogółem z podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej lub wspomaganiem centralnego ogrzewania. Urządzenia o mocy od 10 kW do 30 kW są satysfakcjonujące do zaspokojenia w energię elektryczną od drobnego obejścia rolnego do małej farmy oraz umożliwiają wyekwipowanie w dynamikę elektryczną mnogość odbiorników w tych obejściach.