Co należy pamiętać o wykorzystywaniu termoforów?

Zbawienne właściwości gorąca, znane są od dawna. Ogrzewanie ciałka, w celu uśmierzenia bólu, czy polepszenia stanu zdrowia, jest nader skuteczne oraz niejednokrotnie funkcjonuje porządniej, niż farmaceutyczne leki przeciwbólowe.

Najbardziej znanym narzędziem, do tego typu działań, jest termofor gumowy – innymi słowy zbiornik, planowany do napełnienia ciepłą wodą. Po napełnieniu, jego cała powierzchnia opala się i można już jej używać. Wysoka temperatura termofora gumowego, trzyma się również do paru godzin, co zezwala na skuteczną kurację termiczną, na długo.

Na jakie dokuczliwości wolno stosować gorące okłady?

Bóle brzucha – złączone z miesiączką, wywołane niestrawnością lub napięciem nerwowym. Ciepły okład rozluźnia mięśnie, wobec tego minimalizuje skurcze i zapewnia wyczekiwaną ulgę;
Bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa;
Bóle związane z kolką nerkową;
Zapalenie stawów – ciepłe okłady, pomagają zmniejszyć uciążliwości bólowe;
Liche krążenie, przemarznięcie – okłady z termoforu aktywują krążenie, dzięki czemu system prędzej się ogrzewa.

Azaliż używanie termofora gumowego jest pewne?

Jeśli nie posiadamy przeciwwskazań lekarskich do stosowania ciepłych kompresów, używanie termofora jest bezpieczne i w odróżnieniu do farmaceutycznych medykamentów przeciwbólowych, nie wywołuje podrażnienia żołądka bądź trzustki. Trzeba jednak wiedzieć, o kilku regułach stosowania termoforu.

termofor gumowy

Nie trzeba termoforu wypełniać wrzątkiem.
Nie wskazane jest przykładać termoforu wręcz na ciało, przez długi moment.
Po wypełnieniu, należy upewnić się, azali jest on poprawnie zakręcony, żeby ustrzec się oparzenia.
W dzisiejszych czasach producenci termoforów, oferują bez liku barwnych pokrowców, dzięki którym osiągają one kolejny plus – zdołają być niesłychanie przydatnym podarkiem.
Pokrowiec na termofor gumowy, poza walorami estetycznymi, gwarantuje specjalną ochronę skóry, przed ewentualnym oparzeniem.

Termofor zdecydowanie musi zabłąkać się w każdej domowej apteczce, ponieważ jest uniwersalnym a także niezwykle pewnym narzędziem, kojącym bóle przeróżnego zapoczątkowania.