Ciekawostki w kwestii futerek i pomponów do czapek.

Gdy zakończą się wczasy, z ulic pryskają wiosenne i ciepłe odcienie, a na ich miejsce pojawiają się szarości, brązy oraz czernie. Nadciąga czas monotonii w naturze i modzie. Aczkolwiek stroje jesienne i zimowe wcale nie muszą być nudne. Ciemne płaszcze należy upiększyć barwnymi dodatkami, tego typu jak rękawiczki czy szale. Świetnym projektem na jesienną oraz zimowa szarzyznę w modzie są dodatki futrzane. Futro każdemu kojarzy się z czymś puszystym w dotyku i miłym, wobec tego w lodowate dni powinno się się nim opatulić.

Jak wybrać osprzęt do czapki

Od paru sezonów dodatki futrzane królują w jesiennych stylizacjach. Kiedyś babcie nosiły głównie futrzane kołnierze oraz czapki. Zazwyczaj były to naturalne lisy, norki czy nutrie w zależności od majętności portfela. Obecnie zazwyczaj są to futerka syntetyczne, co weseli ekologów oraz miłośników zwierząt. Niektóre bardzo dobrze kopiują te żywe, a pozostałe wprost na odwrót – od razu widać, że nie są prawdziwe i na tym polega ich urok. W przeciwieństwie do mody naszych babć, w dzisiejszych czasach dodatki futrzane są wszędzie. Od dawna nie wyłącznie kożuszki oraz ciepłe płaszcze są obszyte futerkiem. Bardzo dobrze prezentują się również sportowe kurtki z dodatkami futrzanymi. Dzięki nim do sportowego luzu wdraża się odrobinę elegancji, a kurtka prezentuje sie jako szczególnie ciepła. Futerkiem zaakcentowane są także buty, torby, i nawet futerały na smartphon lub tablety.

To co musisz wiedzieć o pomponach

Pompony do czapek

Sportowe kurtki z dodatkami doskonale komponują się z zabawnym okryciem głowy. Oczywiście kapelusz lub wykwintny toczek nie jest należytym pomysłem, ale warto ubrać twarzową czapkę. Taką stylizację doskonale odświeża pompony do czapek. Wydaje się, że czapki z pomponami pasują wyłącznie młodym ludziom, jednakże nie jest to zgodność z rzeczywistością. Starsi także mogą pozwolić sobie na pomponiki, całość zależy od stylu i modelu, który wybiorą oraz tegoż, w jaki sposób powiążą tego typu nakrycie głowy z innymi fragmentami stylizacji. Pompony do czapek występują w różnych miejscach. Są one ulokowane tradycyjnie na skraju czapki, jednakowoż komicznie również prezentują się przy uszach, kiedy wszelki manewr głowy wywołuje ich ruch.